COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

Yardıma ihtiyacınız mı var? TKA Hemen Destek Yanınızda

COVID-19 | Koranavirüs Önlemleri

tka bilişim kargo takip logo

TKA Bilişim Kargo Gönderi Formu

TKA Bilişim olarak Veri sorumlusu sıfatıyla, teknik servis süreçlerinin yürütülebilmesi amacıyla (tamir edilecek olan ürününüzün teslim alınması, üründeki sorunun tespit edilerek ürünün başarılı bir şekilde tamir edilmesi ve tamir edildikten sonra tarafınıza teslim edilmesi) kimlik, adres, iletişim ve ürün bilgisi kategorilerindeki kişisel verilerinizi bu form aracılığıyla toplamaktayız.
Gsm numaranıza gönderdiğimiz doğrulama kodunu girin.
kargo gönder
Yurtiçi Anlaşma Kodu 311710631
ücretsiz kargo yazı
Arıza Tespit
Kargo ücretleri göndericiye aittir.
Geri gönderimdeki kargo firmasının tercihi firmamızın insiyatifindedir.
gönder formu tka premium
Parola olduğu halde belirtilmeyen cihazların işlem süreleri gecikebilir. Verilerinizin gizliliği size aittir, verileriniz önemli ise lütfen yedek alıp cihazı sıfırlayınız.
 • Dosya
  {{file.name}}
  Boyut
  {{file.size}}kb
  Dosyaları Sürükleyin
  yada

Drop files to upload

Dosya Seçin
Gönderim Sonrası Süreçler

Cihaz servisimize ulaştıktan sonra normal şartlarda kargo teslim süresi 1 gündür teknik servis sistemimiz üzerinden size cevap mesajı gönderilerek cihazınızın servisimiz tarafından teslim alındığı bilgisi verilir.

Servisimiz tarafından teslim alınan cihaz, özel kutulara yerleştirilerek üzerine form etiketi basılır. Bu sayede cihazınız dış etkenlerden (toz,darbe vb.) korunduğu gibi herhangi bir karışıklıkta yaşanmaz.

Cihaz etiketlendikten sonra servis sırasına alınır, servis yoğunluğuna bağlı kalarak en yakın zamanda arıza tespiti tamamlanır. Arıza tespiti yapıldığı anda size servis formunuz üzerinden cevap yazılır.

Cihaz arızası ve tahmini masraflar tarafınıza bildirilir. Sizden onay mesajı beklenmek üzere cihaz “onay bekleyenler” sırasına alınır.

Onay mesajınızın ardından cihaz aynı gün işleme alınır, gereken onarım işlemleri başlar.

Onarım işlemi tamamlandıktan sonra cihaz çeşitli testlere alınır. Testlerden sorunsuz geçen cihaz “işlemi tamamlananlar” sırasına alınarak servis formunuza ödeme yöntemleri hakkında bilgi verilir.

Ödeme işlemleri de tamamlanan cihaz özenle paketlenerek kargoya hazır hale getirilir, servis formunda belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir.

Kargo Gönderim Sözleşmesi
Sözleşmeyi onaylamak için metni aşağıya doğru kaydırıp “Okudum ve onaylıyorum” kutusunu işaretleyebilirsiniz.
 1. Kullanıcı, üründe bulundurduğu verilerini düzenli olarak yedeklemekle sorumludur. TKA Bilişim, kendi yetkili servislerine ulaştırılan ürünlerdeki verilerin korunmasından, yedeklenmesinden veya kurtarılmasından sorumlu tutulamaz. Bakım, onarım çalışmaları sırasında yapılması gereken zorunlu işlemler veya ürünün Tka Bilişim Teknik Servisleri/Teknik Servis Birimleri arasındaki transferlerinden ötürü doğabilecek veri kayıplarından ötürü firmamız sorumlu tutulamaz.
 2. Azami tamir süresi 20 iş günüdür. Yetkili Servisteki ürün 90 gün içinde teslim alınmadığı takdirde firmamız hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.
 3. Kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi (sıvı teması, fiziksel hasar vb.) kullanıcı kaynaklı hatalar, yetkisiz müdahaleler ve fatura tarihine göre garanti süresinin dolmuş olması, ürünü garanti dışına çıkarır. Garanti dışındaki ürün için, Yetkili Servis arıza tespiti yapar ve kullanıcıya; eposta, SMS, telefon vb. yollarla tamir ücreti için teklif sunar. Kullanıcı bu teklifi kabul veya ret ediyorsa, gene aynı yollarla firmamıza bilgi vermeli, onay durumunda Tka Bilişim yetkili servisi tarafından belirtilen banka hesaplarına tamir ücretini yatırmalıdır. Onarım işlemleri, kullanıcı onayı ve tamir ücretinin ödenmesinden sonra başlar. Kullanıcı 10 gün içinde ret veya onay vermezse, cihaz tamir edilmeyerek iade edilecektir. Ücretli tamirlerde arızalı parça müşteriye teslim edilir/gönderilir. Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği 10. maddesine göre ücretli değiştirilen yedek parça için en az 6 ay garanti verilir.
 4. Cihaz fatura tarihi itibariyle 24 ay garantilidir. Malın garanti süresinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süreler garanti süresine eklenir.
 5. TKA Bilişim, yapacağı işlemlerde müşteriye ait kişisel verileri hiçbir koşulda kendi kayıt ortamına almayacaktır. Herhangi bir kişisel veriyi cihazın içinde bırakarak yetkili servise ulaştırması durumunda tüm sorumluluk müşteriye aittir.
 6. Kullanıcılar, cihazlarını yetkili servise teslim etmeden önce, kendilerine ait tüm sosyal medya hesaplarından, bütün yazılım ve programlardan, web sitelerinden çıkış yapmış olmalıdır; Bahsi geçen tüm bu mecralar tekrar giriş yapılamayacak şekilde kapatılmış olmalıdır. Herhangi bir kişisel veriyi cihazın içinde bırakarak yetkili servise ulaştırması durumunda tüm sorumluluk müşteriye aittir.
 7. Bakım ve tamir işlemleri için ürünün Tka Bilişim Teknik Servis Birimleri arasındaki transferlerinden doğabilecek veri kayıplarından dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. Gerekli durumlarda bakım, onarım, değişim işlemleri için servisler arası transfer yapılabilir.
 8. Garanti kapsamında değiştirilen arızalı parçalar tüketiciye gösterilebilir ancak Tka Bilişim’da kalır.
 9. Cihazını Tka Bilişim Yetkili Servisi’ne teslim ederek, Teknik Servis Ürün Teslim formunu imzalamış bulunan kişi veya kurumlar işbu Sözleşmede yer alan tüm koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.
SERVİS İSTASYONLARININ SORUMLULUKLARI
 1. Tüketicinin bulunduğu yerde yetkili servis istasyonunun olmaması halinde satış sonrası hizmetlerin verilmesinden, tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonu sorumludur.
 2. Tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanımlar hariç olmak üzere, yetkili servis istasyonları, garanti süresi içerisinde tüketicilerden nakliye, posta, kargo veya servis elemanlarının ulaşım gideri gibi herhangi bir ücret talep edemez.
 3. Servis istasyonlarının, bu Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği’nin 11 inci maddesinde belirtilen hususları içeren belgeleri düzenlemesi ve bunların birer nüshasını tüketicilere vermesi zorunludur.
 4. Kullanım ömrü süresince, malın yetkili servis istasyonlarındaki bakım ve onarım süresi azami tamir süresini geçemez. Bu süre, garanti süresi içerisinde mala ilişkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar. Tüketici arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup ve benzeri bir yolla yapabilir. Uyuşmazlık halinde bildirime ilişkin ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. Satış sonrası hizmetlere ilişkin olarak tüketicilerin iletişime geçebilmesi için üretici veya ithalatçı tarafından bir telefon hattı tahsis edilmesi durumunda, bu hat ile ilgili olarak üretici veya ithalatçı olağan ücret tarifesinden daha yüksek bir tarife seçemez.
 5. Malın tamirinin tamamlandığı tarih tüketiciye telefon, kısa mesaj, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup ve benzeri bir yolla bildirilir. Uyuşmazlık halinde bildirime ilişkin ispat yükümlülüğü yetkili servis istasyonuna aittir. 6. Malın garanti süresi dışında, servis istasyonları tarafından verilen montaj, bakım ve onarım hizmetiyle ilgili olarak, bir yıl içerisinde aynı arızanın tekrarı halinde tüketiciden herhangi bir isim altında ücret istenemez. Tüketicinin malı kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar bu fıkra kapsamı dışındadır.
 6. Malın garanti süresi dışında, garanti belgesi ile satılması zorunlu olmayan bir parçasının servis istasyonu tarafından değiştirilmesi veya satılması durumunda, değişen veya satılan parça için altı aydan aşağı olmamak üzere bir garanti süresi verilir.
 7. Malın garanti süresi içerisinde yetkili servis istasyonuna veya satıcıya tesliminden itibaren arızasının on iş günü içerisinde giderilememesi halinde, üretici veya ithalatçının; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmesi zorunludur. Benzer özelliklere sahip başka bir malın tüketici tarafından istenmemesi halinde üretici veya ithalatçılar bu yükümlülükten kurtulur. Buna ilişkin ispat yükümlülüğü üretici veya ithalatçıya aittir.